Pod sumnjom za ubojstvo iz nehaja Hrvatska liječnica iz Sanrema pod istragom zbog smrti umirovljenice u Italiji. Istražitelji sumnjaju da je nesretna umirovljenica udarila glavom prilikom premještanja unutar ustanove te su radi istrage zaplijenili dizalicu za podizanje pacijenata. Concetta Olivieri umrla je 30. travnja u bolnici u Imperiji gdje je primljena u teškom stanju nekoliko dana ranije. Nakon nezgode 25. travnja u domu za starije i nemoćne prvo je prebačena u bolnicu u Sanremo, a nakon transporta u bolnicu u Imperiji umrla je. Kao uzrok smrti naveden je ugrušak u mozgu pa je naložena obdukcija ne bi li se utvrdilo što ga je prouzročilo.
Rutinski procesi
– Nije riječ ni o kakvoj ljagi bačenoj na ustanovu Don Orione. Nisam uzbuđena niti uznemirena. Naime, ovakve istrage su uobičajeni rutinski procesi kad se dogodi trauma izvan bolničke strukture pa se pokrenulo i talijansko tužiteljstvo. U domu za starije ja sam sanitarni direktor. U vrijeme tragedije nisam bila prisutna. Bio je vikend i s obzirom na funkciju koju obnašam, nisam niti bila dužna biti tamo. Dotična korisnica Concetta Olivieri kod nas je na skrbi bila od kraja 2010. Često se takve nezgode znaju dogoditi u institucijama koje skrbe za osobe tog profila – pojašnjava dr. Ana Popović, Šibenčanka koja živi u Sanremu, te napominje da je i “najnormalnije da se ispita i sanitarni direktor”.
Moderna mašina
O samoj istrazi ne želi govoriti jer ne smije. Osobno je o okolnostima stradavanja umirovljenice razgovarala sa svoje tri kolegice, ujedno i socijalne radnice, Rosannom Boeri (55), Linom Sferlazza (52) i Indijkom Suby Lizom Baby, a nama je samo htjela dati izjavu o spornoj dizalici.
-To je vrlo moderna i nova mašina marke Arjohuntleigh. Super automatski stroj za osobe koje su slabo pokretne. Znam samo da pacijentica nije pala, no detalji istrage neka ostanu samo za istražitelje – zaključila je dr. Popović. piše