Staricu iz Primoštena dva puta opljačkali

556

Staricu (87) iz Primoštena prvo opljačkala ‘zdravstvena djelatnica’ pa za tri dana ‘djelatnik banke’: Policija izdala upozorenje

Staricu (87) iz Primoštena prvo opljačkala 'zdravstvena djelatnica' pa za tri dana 'djelatnik banke': Policija izdala upozorenje

Žena (87) iz Primoštena ostala je bez velikog iznosa novca nakon što je u posljednjih pet dana bila žrtva dvije prijevare. Policija je zbog učestalih prijevara u kojima su žrtve najčešće starije osobe, danas izdala upozorenje građanima.

87-godišnjakinja iz Primoštena prvi put je opljačkana u subotu kada joj je u kuću došla prevarantica koja se predstavila kao zdravstvena djelatnica i ukrala joj veću svotu novca. Potom joj je u utorak došao nepoznati muškarac koji se predstavio kao djelatnik banke i ukrao joj, kako navodi policija bez preciziranja o kojoj je cifri riječ, znatan iznos novca.

Protiv nepoznatih počinitelja bit će podnijete kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Šibeniku, a policija postupa s ciljem otkrivanja počinitelja i pronalaska otuđenog novca.

S ciljem zaštite starijih osoba koje žive same i koje su najčešće žrtve prijevara lažnim predstavljanjem i prodajom lažne robe, policija građane savjetuje da na ulazna vrata postave špijunke i zaštitne lance.

– Ne puštajte nepoznate osobe u stan prije nego što ste se uvjerili o komu se radi, službene osobe dužne su na vaš zahtjev pokazati službenu iskaznicu. Ako i dalje sumnjate, prije nego što otvorite vrata, nazovite instituciju i provjerite jesu li je oni poslali osobu. Ako osobu pustite u stan, ne ostavljajte ju samu u nekoj prostoriji, ako je moguće pozovite susjeda da bude s vama i ne nasjedajte na trikove nesvjestice, malaksalosti, žeđi, bolesti – upozoravaju iz šibenske policije.

Građane savjetuju i da za plaćanje roba i usluga obavezno zatraže račun te da u kući ne drže veće svote novca.

– Prevaranti se najčešće predstavljaju kao policajci, inspektori, zaposlenici HEP-a, vodovoda ili plinare, zaposlenici zdravstvenog ili mirovinskog osiguranja, serviseri, čitači brojila i izvršitelji sličnih usluga, suradnici crkve, socijalnih službi, prodavači, dostavljači pošte i slično.  Ako se dogodi da Vas prevare ili pokradu što prije nazovite 112 ili 192, ne dirajte ništa do dolaska policije, pokušajte zapamtiti i zapisati što više pojedinosti o počinitelju, načinu kako je odjeven, vozilu i drugim pojedinostima – upozoravaju iz policije.  Piše